Bakan müjde diyerek açıklamıştı! SGK uzmanı Ali Tezel iktidarın büyük emekli oyununu ifşaladı

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, AKP Kırşehir İl Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, 2023 yılında Türkiye ekonomisinin yüzde 4,5 büyüme ile AB ülkeleri arasında en hızlı büyüyen ülke olduğunu vurgulayarak, emeklilere özel indirimlerin geleceğini aktarmıştı.

Emeklilere yönelik özel indirim ve kampanyalarla ilgili olarak konuşan Işıkhan, kamu bankalarında emekli aylığı promosyon ödemelerinin emekli ve hak sahiplerinin aldığı aylık miktarına göre yaklaşık iki katına çıkarıldığını belirtmişti

Ayrıca, diğer bankalarla da protokollerin yürürlüğe girmesiyle emeklilere ödemelerde artış sağlanması için çalışmaların sürdüğünü dile getirmişti.

Bankalarda başvuruların başladığını ve kamu bankalarında emeklilere özel promosyon ödemeleri için bugünden itibaren başvuruların alındığını aktaran Işıkhan, ayrıca emeklilere bayram ikramiyesi ödemelerinin Ramazan Bayramı öncesinde 2-5 Nisan tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacağını duyurmuştu.

Bakan Işıkhan, emeklilerin yaşam kalitesini artırmak için fiziksel, ruhsal sağlık ve sosyal alanlarda bir dizi çalışmayı hayata geçireceklerini ifade ederek, bu çalışmaların “emekliler yılı” kapsamında gerçekleştirileceğini vurgulamıştı.

Ayrıca, PTT AVM, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri, Türk Hava Yolları, TCDD, GSM operatörleri, sinema ve tiyatrolar ile PTT Kargo gibi kurumlarda emeklilere özel indirimler ve kampanyaların başlatılacağını belirten Işıkhan, Türkiye’nin önde gelen zincir marketleri ve giyim mağazalarında da emeklilere özel indirimlerin sağlanacağını dile getirmişti.

Belediyeler Birliği ile yapılan protokollerle emeklilere ücretsiz kültür turları düzenlenerek Türkiye’nin farklı şehirlerini gezebilme imkanı sunulacağını sözlerine eklerken, emeklilere yönelik birçok ayrıcalıklı uygulamanın, “emekliler yılı” boyunca kamuoyuyla paylaşılacağını da belirtmişti.

“EMEKLİLERE İNDİRİMLER NEREDE?”

Yerel seçimlerin ardından AKP’nin başarısız bir performans sergilediği bir dönemde, Işıkhan’ın bu sözlerine ilişkin henüz somut bir adım atılmadı.

Sosyal Güvenlik Uzmanı Ali Tezel ise duruma tepki gösterdi ve “Hani yemediler diye emeklilere büyük indirim diye yuttururuz dediğiniz indirimler nerede?” diye sordu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x